BYT   BERKE YAPI TESİSAT    BYT
   
                         İSTANBULUN TÜM SEMTLERİNE  ÖZEL

                             7/24 ACİL SERVİS HİZMETİ
                UYGUN FİYAT PROFESYONEL SERVİS

                
                Acil Destek: 0 533 202 90 55 - 0 537 497 87 35 

Site Haritası
Takvim
Su Tesisatçısı

Kuyubaşı Kalorifer Tesisatçısı

Kuyubaşı Kalorifer Tesisatı   0533 202 90 55

   

 

   Kat Kaloriferi ve Kalorifer Tesisat İşleri

   Kalorifer tesisatının hangi malzemeye göre yapılacağına karar verirken dikkat etmeniz gereken unsurlar. Bize göre tesisat yöntemine karar verirken üç önemli etken 
var.

1. Binanın yada tesisatı yapılacak dairenin altyapı aşamasında mı? yada kullanılır halde mi olduğu ?
2. Isıtma işleminin ne kadar süre ile yapılacağı. ısıtılacak mekanın günlük, haftalık, 
aylık kullanım süreleri. 
3. Binanın izolasyon yapısı

BİNA KULLANILIR DURUMDA:

   Durum gereği radyatörlü ısıtma sistemi daha uygundur. Boruların açıkta gideceği düşünüldüğünde ya bakır borulu yada plastik borulu tesisatı tercih edeceksiniz.

  

    Kat kaloriferinde plastik boru kullanımı : Plastik boru altyapı malzemesi olarak çok iyi malzemedir. Ancak boruların açıkta döşendiği durumlarda dezavantajları vardır. Zaman içinde gün ışığı plastik borunun polimer yapısını etkiler sertleştirir ve daha kırılgan yapar. Sıcaklıktan dolayı esneme yapar ve eğri görünümler oluşur. estetik yapıyı bozar. Boya tutmaz . Borular daire içinde çok dolaşacağı için çok fazla ek parçaları kullanılacaktır, çokça kullanılan plastik fittings su dolaşım hızını 
düşürecektir buda ısıtma konforunu düşürür. 
Plastik boru tesisatı gizli yada beton 
altında yapılabiliyorsa daha avantajlıdır.

Kat kaloriferinde bakır boru kullanımı : Bakır boru plastik boruya göre daha estetiktir. Sıcaklıkla şekil bozulması olmaz. boyanabilir veya cilalanabilir. Fittingslerin su akışına gösterdikleri direnç çok daha düşüktür.Metal oldukları için dışarı ısı verirler ( azda olsa radyatör görevi yaparlar).

   Dikkat edilmesi gereken eğer boru açık balkon yada dış yüzeyden geçerse bu kısımları izolasyon ile muhafaza edilmesi gerekir. Bakır boru tesisatı; Tesisat açıktan, görülebilir durumda yapılıyorsa daha avantajlıdır. 

   Üstad tesisat kalorifer tesisatı işlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlanamaktadır. Kalorifer tesisatı Bakır boru veya plastik Boru kat kaloriferi tesisatı; Bina veya evlerde altyapı olarak kalorifer sisteminin kurulu olmadığı, sonradan mekan içinde kat kaloriferi sisteminin kurulması için en uygun, estetik ve sağlıklı tesisat yöntemidir.

 

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret134448
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930