BYT   BERKE YAPI TESİSAT    BYT
   
                         İSTANBULUN TÜM SEMTLERİNE  ÖZEL

                             7/24 ACİL SERVİS HİZMETİ
                UYGUN FİYAT PROFESYONEL SERVİS

                
                Acil Destek: 0 533 202 90 55 - 0 537 497 87 35 

Site Haritası
Takvim
Su Tesisatçısı

Beylerbeyi petek temizliği

   

                  BEYLERBEYİ  PETEK TEMİZLİĞİ 0 533 202 90 55       

    Vanaların yakından uzağa doğru açıklık konumu ayarlanmalıdır. En yakındaki vana çok kısık, en uzaktaki vana çok açık olmalı. Her eve ve tesisata göre bu ayarlamalar değişebilir.
   
Kombi kat kaloriferi sistemlerinde bu gibi sorunların genellikle tesisatında hava olmasından dolayı peteklerin ısınmadığı tespiti olmuştur.
   

Öncelikle peteklerin gidiş vanasının (üst kısmındaki vana) ve dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu ihtimal çok az olsada genede ihtimal olduğundan kontrol edilmesinde fayda vardır. Bazı tesisatçı firmalar maliyeti düşürmek için dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) volanlı (çevirmeli) yani normal vana takmayıp, allienlı vana takmaktadırlar ve allienlı vanayı kapalı veya kısık bırakılmasından dolayı çok enderde olsa petek ısınmama şikayeti olmaktadır. Bu vana peteğin alt kısımın bir T parçası gibi görünür. Kullanıcıların bunun vana olduğunu bilmediklerinden, bilseler dahi bu vana allien anahtar ile açıldığından açık mı, kapalı mı olduğunu bilmemektedirler.
   

Peteklerin vanalarının arızalanmasından dolayı petekler yeteri kadar ısıtmaya bilir veya hiç ısıtmaz. Petek vanasının içinde conta vananın gövdesine yapıştığı, sıkıştığı v.b. gibi vana arızalarında petek ısınmaması söz konusu olabilir. Buda çok ender rastlanan problemdir.
   
Peteklerin üst kısmında hava alma için yapılmış pürjör vardır. Bu pürjörün yapısına göre tornavida, pense, kargaburun gibi aletlerle açılıp, hava bitinceye kadar su gelinceye kadar petekteki hava alınır. Pürjör açılırken saatin ters yönünde açılmalı ve saat yönünde kapanmalıdır. Hava alma işlemi yapılırken peteklerin vanalarının açık konumda olması gereklidir. Petek vanaları saat yönünde kapanır, saatin ters yönünde açılır. Hava alma işlemi yapılırken tesisattaki su basıncı düşücektir. Kat kaloriferi, kombi tesisatındaki su basıncının 0,7 bar ile 1,5 bar arasında olmasına dikkat ediniz.
   
Peteklere gelen tesisat borusunun ve ek yerlerinde tıkanıklık olabilir.
   
Boru Tesisatı yapılırken özellikle PPRC (Polipropilen Random Kopolimer) boru halk diliyle plastik boru ek kaynak yerlerinde uygun olmayan şekilde kaynak yapıldığında, kaynak sırasında borunun erimesiyle boru çapının daralması ve hatta hiç su geçişi olmamasına neden olur.
   
Yukarıda yazan tüm işlemler yapıldıktan sonra herhangi bir sonuç alınmadıysa tesisatınızı boru çaplarında uygunsuzluk olduğundan petekleriniz ısıtmıyor olabilir. Yetkili tesisatçı firmanızda danışmanızda fayda vardır.
     
          petek temizliği
:İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerinde verdiğimiz hizmet alanı gün geçtikçe büyükmektedir.Kalorifer peteği temizliği 1veya2 yılda bir defalığına mahsus yapılmakta olup ısınmayan tesisatınızın ve kombinizin eskisi gibi görevini yerine getirmesini sağlar. birçok sorunların başında peteklerin içerisindeki krozyon, pas v.s gözeneklerin iyice dolmuş ve tıkanmış olması tesisatınızın iyi çalışmayıp ve kombinizin eskisinden daha fazla doğalgaz yakmasına ve faturanın yüksek gelmesine yol açmaktadır.

Kalorifer peteği temizliği:
 Radyatör temizleme işleminde önce petek temizleme makinası ile tazyikli su devir daimi yaparak kaba pisliği atıyoruz.kimyasal ilaç ile makinenin yardımı ile tesisat içerisindeki tortu kireç ve tıkanmaları açarak ardından temizleme aşamasından sonra peteklerinizi eskisi gibi ısınmasını sağlıyoruz. Kalorifer peteği yerinde sökmeden evin içerisinde kirletmeden makine ile sizin yanınızda yapılarak sonlandırıyoruz. işlem sonrası çıkan pisliği görünce gözlerinize inanamayacaksınız Çünkü yılların vermiş olduğu kapalı devre tesisatın içerisinde oluşmuş tortu kireç v.b metaller hem kombinizin bozulmasına hem yakıt fazla yakmasına hem de ısınamama gibi sorunlarla karşılaşmanız en büyük sorunlardan biridir.

Kalorifer peteği temizliğinde
 güvenilir Berke tesisat petek temizliği işlerinde garantili ve uygun fiyat politikası ile işlerini başarılı bir şekilde sonlandırmaktadır. Uzman kişilerle   tesisat temizliğinin yapılmasına özen göstermenizi öneririz. Kalorifer peteği temizliği ardından garanti  almayı  unutmayın. Firmamız tesisat temizliği sonrası petek temizliğine garanti vererek 2 yıl süre ile garanti kapsamına almaktadır.Herhangi bir sorunda tarafımızdan kaynaklanan bir sorun ile karşılaşırsanız hemen bizimle 0 533 202 90 55 ile irtibata geçerek sorununuzu çözmekteyiz.
Kalorifer tesisat temizliği güvenilir firma ve garantili bir çalışma yaptırmak istiyorsanız hemen bizi arayın. Berke yapı tesisat
0 533 202 90 55
 

Petek temizliği genelde ülkemizde petekler tıkandıktan sonra yapılacak bir temizlik olarak bilinir ve nasıl yapıldığıyla ilgili de eve gelen tesisat ustasının muhtemelen peteğin içindeki tüm siyah suyu boşaltıp, suyun çok siyah olduğunu size söyleyip, içine temiz su doldurup kapatması olarak bilinen bir işlemdir. Ama ülkemizde bunun böyle bilinmesinin sebebi profesyonel su tesisat şirketlerinin azlığından ve bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.
Bu yazımızda peteklerimiz neden kirlenir, neden temizliğe ihtiyaç duyarlar, nasıl temizlenir ve bize faydaları nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Peteklerin kirlenmesinin öncelikle belirtmek isteriz ki bizlerle veya kullanımla hiçbir alakası yoktur. Ülkemiz sularının kireçli olması sebebiyle peteklerde ve borularda devamlı olarak ısınan ve soğuyan su kirecini bırakır Bu sebeple borular içerisindeki kireç birikmeleri oluşmaya başlar. Bu kireç birikmeleri özellikle köşelerde ve dirseklerde gerçekleşir. Daha doğru ifade etmek gerekirse her yerde kireçlenme oluşur, fakat ortalarda oluşan kireci suyun yavaş devir daimi giderir. Diplerde olanları gideremez. Bu sebeple peteklerimiz günden güne dolar. Bir süre sonra su hızlı hareket edememeye başlar ve kombiden ısınmış olarak gelen sıcak su borulara ulaşamadan soğur, siz evinizin olmasını istediğiniz 23 derece için su sıcaklığı 50 derece ayarlarsınız, ama yavaş gelen suyla beraber sıcaklık borulara ulaştığında 35 dereceye düşer. Sizde haliyle ısıyı arttırabilmek için kombinizin derecesini arttırmaya başlarsınız. Arttırdığınız her bir derece faturanızda kabarma olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sebepten peteklerinizi 2 yılda bir periyodik olarak temizlettirmelisiniz.
Sizde petek temizliği sorununuzda profesyonel bir firmayla çalışmak isterseniz, bütün tesisat sorunlarınızda 7 gün 24 saat 0 533 202 90 55 numaralı cep telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.
 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret134448
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930